sie 10, 2016

Odchudzanie - podejmij wyzwanie


Wokół tematu odchudzania narosło wiele mitów. Co jeść, a czego nie żeby schudnąć? W jakich proporcjach? Czy warto stosować popularne w sieci diety? I czy suplementy diety naprawdę działają? Tyle samo co pytań pojawia się odpowiedzi. My spróbujemy podać pewne fakty, co do których nie ma wątpliwości.

Kategoria: General
Napisał: admin

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

The National Weight Control Registry, organizacja, która waży i mierzy Amerykanów od lat, stworzyła nowoczesne pojęcie odchudzania, które definiowane jest jako skuteczna redukcja masy ciała. Zgodnie z tą definicją za skuteczne odchudzanie można uznać spadek masy ciała o 10% i utrzymanie tego efektu przynajmniej przez rok. Niestety jak się okazuje tylko 20% osób się to udaje, więc z góry możemy obalić mit, że stosowanie restrykcyjnych diet gwarantuje sukces.

Kluczem do znalezienia się w grupie 20% osób, które mogą pochwalić się utrzymaniem efektów odchudzania jest przestrzeganie podstawowych zasad powstrzymujących tzw. efekt jojo. Po zakończeniu stosowania diety odchudzającej warto jeszcze przez kilka miesięcy przestrzegać diety o obniżonej zawartości energii o 300-400 kcal w odniesieniu do zapotrzebowania. Dodatkowo regularność w spożywaniu posiłków i jedzenie śniadań. Można by pomyśleć, że to oczywiste zasady jednak, jak wynika z badań osoby otyłe często mają zwyczaj pomijania śniadań. Posiłki zaczynają spożywać od wczesnego popołudnia do chwili, gdy pójdą spać, a to podstawowy błąd. Śniadanie powinniśmy jeść zawsze, bo to źródło energii, którą jesteśmy w stanie w ciągu dnia spalić. To co zjemy zwłaszcza przed pójściem spać po prostu się odłoży.

Jak to jest z tymi suplementami?

Skuteczne suplementy na odchudzanie pomagają usprawnić metabolizm oraz hamują wchłanianie cukrów i tłuszczów do przewodu pokarmowego. Mimo że należy pamiętać, iż suplementy jedynie wspomagają odchudzanie, a nie odchudzają warto wiedzieć, które z wykorzystywanych w nich składników mają potwierdzone działanie.

Wyciąg z zielonej herbaty, stosowany w suplementach takich jak np. Chrom z zieloną herbatą na odchudzanie polega na blokowaniu magazynowania tłuszczu w tkance tłuszczowej, zwiększeniu produkcji ciepła, usprawnieniu metabolizmu i redukcji zmagazynowanego tłuszczu. Suplementy bogate w wyciąg z zielonej kawy dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, ograniczają wchłanianie cukrów przez układ pokarmowy, wpływają korzystnie na metabolizm wątroby, a dzięki temu tłuszcz spalany jest intensywniej. Z kolei produkty z ekstraktem z jagód acai np. napój owocowy czy koktajl przyspieszają metabolizm i usprawniają spalanie tkanki tłuszczowej. Posiadają również właściwości oczyszczające organizm z toksyn, wzmacniają odporność i dzięki zawartości antyoksydantów spowalniają proces starzenia się.

We wspieraniu diety odchudzającej mogą pomóc również dostępne w AptekaSenior.pl zioła do picia zawierające liście senesu np. Figura 1, wspierające zgrabną sylwetkę (do zaparzania w saszetkach).

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie zawsze jednak dobrze wpływa na wygląd ciała. Konsekwencją odchudzania bywają bowiem rozstępy albo utrata elastyczności skóry. Znienawidzony cellulit pojawia się natomiast niezależnie od tuszy. W takich wypadkach kosmetyki mogą okazać się pomocne. Warto sięgać po produkty wyszczuplające zawierają w składzie substancje, które wspomagają metabolizm skóry i uelastyczniają ją. Sprawdzonymi oraz skutecznymi produktami są kosmetyki firmy Elancyl.

Stosowanie tego typu produktów przy dobrze zbilansowanej diecie i ćwiczeniach z pewnością nie zaszkodzi, jednak warto pamiętać, że niepodważalnymi czynnikami gwarantującym skuteczność odchudzania jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i systematyczność.

Autor Dr. Optima