pa 31, 2016

Jak odzyskać męskość?


Wraz z wiekiem obniża się wydzielanie testosteronu, odpowiedzialnego za pragnienia seksualne i sprawność. W Polsce zaburzenia erekcji dotyczą około 3 mln mężczyzn i wbrew pozorom jest to problem dotykający coraz młodszych. Liczba ta może być jednak niedoszacowana, ponieważ wielu mężczyzn zwyczajnie wstydzi się przyznać do problemu.

Kategoria: General
Napisał: admin

Kiedy pojawia się problem… 

Zaburzenia erekcji definiujemy jako trwałą niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji w stopniu uniemożliwiającym odbycie stosunku płciowego. Przyczyną zaburzeń może być wiele czynników związanych z wiekiem, trybem życia, kondycją psychiczną, czy występującymi chorobami. Wbrew pozorom problem nie dotyczy tylko najstarszych mężczyzn. Jak wynika z badań TNS OBOP ponad 13 proc. tego typu zaburzeń dotyka mężczyzn do 40 roku życia, a kolejne 25 proc. panów to pacjenci w przedziale wiekowym 41-50 lat. 

W każdym wieku zaburzenia potencji mogą mieć inne podłoże, warto jednak wspomnieć, że aż 40 proc. mężczyzn, których problem dotyka, to nałogowi palacze. W wieku średnim najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji stają się zmiany hormonalne, spowodowane andropauzą czyli męską menopauzą. W tym okresie u mężczyzn znacznie obniża się wydzielanie testosteronu, hormonu odpowiedzialnego między innymi za ograniczenie popędu seksualnego i zaburzenia erekcji. 

Dodatkowymi czynnikami powodującymi występowanie problemu mogą być również cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, choroby układu krwionośnego i serca, czy inne choroby przewlekłe np. nerek lub wątroby. Powodem może być również stres, niska samoocena lub obawa przed kompromitacją w sytuacji intymnej. Podobnie jak w przypadku większości zaburzeń najlepiej jeżeli diagnozę postawi lekarz, który może zalecić leczenie farmakologiczne połączone np. z terapią hormonalną, fizykoterapią lub leczeniem pompą próżniową.

Tylko z zaufanych źródeł

Jednak jeżeli obawa i wstyd przed wizytą są silniejsze warto spróbować dostępnych bez recepty tabletek na potencję, które mogą pomóc rozwiązać problem zaburzeń erekcji niezależnie od jego podłoża.

Często zaburzenia erekcji to skutki uboczne stosowanych leków, picia dużej ilości alkoholi, czy zażywania narkotyków. Przed zastosowaniem leku warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby poprawić sytuację nie wystarczy odrobinę zmienić swój tryb życia. Jeżeli jednak tabletki to konieczność trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

Przede wszystkim kupować je wyłącznie w aptekach. Historie o cudownych preparatach z bazaru, czy aukcji internetowych można włożyć między bajki, bo tabletki niewiadomego pochodzenia mogą spowodować więcej szkody niż pożytku, a ich stosowanie może być zagrożeniem dla zdrowia. Dopuszczone do sprzedaży leki na zaburzenia erekcji są całkowicie bezpieczne, ponieważ przechodzą szczegółowe badania. Wiele z nich ma również dodatkowe właściwości dla układu krążenia, ponieważ ich składniki oddziałują na nabłonek naczyń i w wielu przypadkach są stosowane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca lub do leczenia pierwotnego nadciśnienia płucnego. 

Dla wszystkich panów, którzy wstydzą się swojej przypadłości najlepszą opcją są apteki internetowe, gdzie bez świadków w dyskretny sposób można nabyć profesjonalne, a przede wszystkim przebadane leki wraz z zaleceniami dawkowania. Kupując w aptece internetowej preparaty, takie jak BraveranPermen King czy Erekton zyskuje się pewność co do bezpieczeństwa ich stosowania, a dodatkowo można dowiedzieć się jak działają, jak powinno się je odpowiednio zażywać i z czym nie należy ich łączyć. 

Pożądane składniki

Produkty bez recepty dostępne w aptekach są bezpieczne, sprzyjają utrzymaniu właściwej sprawności seksualnej oraz wywierają korzystny wpływ na libido. W ich skład najczęściej wchodzą: cynk wspomagający utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, selen uczestniczący w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a także przyczyniający się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy, kwas pantotenowy uczestniczący w prawidłowej syntezie i metabolizmie hormonów steroidowych, do których należy testosteron, a także żeń-szeń i szafran pomagające wywołać i wzmocnić erekcję.

W niektórych produktach, takich jak np. Braveran dodatkowym składnikiem jest buzdyganek ziemny wspomaga popęd seksualny oraz wzmacnia doznania seksualne. Maca pomaga w zachowaniu naturalnej aktywności seksualnej i energii, pobudza popęd seksualny. Należy jednak pamiętać, że nie przyjmuje się jednocześnie kilku leków na zaburzenie erekcji, ponieważ mogą wejść w niepożądane interakcje.